3 Şubat 2015 Salı

sevdiklerim bir arada

kafa'yı bu geçen aylardakinden daha mı çok sevdim ne?
kapaktaki kadın:aysel
zaten hayatımın idolü
bir de içindeki güzel süprizler
bu ayki sayıyı dadından yinmez kıldı
hele ki ofiste denk geldiğim 38. sayfa

( Bu sene kanal d'ye çok kızgın ve kırgınım. ama beni pek sallamıyor olsalar gerek zira bana artık hicran de'yi içindeki güzelim nadir sarıbacakla kaldırdılar...daha nicelerini tabi de ne yapayım be usta; ulan istanbul var o kanalda bir de tabi dört gözle beklediğim beş kardeş.. umarım başlayabilir beş kardeş.. neyse işte. kırgın ve kızgınım ya ben bu kanala dedim nasılsa bitirirler izleme tuğçe ama poyraz karayel'in fragmanları vsleri dayanamadım izledim.ve şu harika sahne belleğime kazınmıştı,kafada rastladım. mest oldum. ellerine, gönüllerine sağlık senaristlerin: ethem özışık, ertan kurtulan )işte size 38. sayfa:

fotoğrafa bir şey olma ihtimaline karşı bir şunu yapayım şuraya da açıp açıp okurum:
Poyraz'ı üst komşusunun oğlu İsa, ödevini yapmak için ziyaret eder. Ödevi ise 'Ülkemiz ve Ekonomimiz'dir. Poyraz, İsa'ya ülkemizi şöyle anlatır:
Yaz...
Ülkemiz: 3 tarafı denizlerle çevrili içi yalnızlıklarla dolu bir kara parçasıdır. Ekonomimiz: Antalya'da portakal, Afyon'da sucuk, İzmit'te pişmaniye üretip bunları bir türlü kimseye satamayız.
Fransa'dan aydınlarımız için bunalım, futbolseverler için Güney Afrika'dan stoper ve Rusya'dan 1.80 üzeri gelinler ithal edip, bütün bunlar ülkemiz senaristleri tarafından televizyon dizilerine dönüştürülüp Araplara satılır.Ayrıca ülkemizde yazlar sıcak ve ter kokulu,kışlar ise soğuk ve yalnız geçer. Hem de çok yalnız geçer be İsa!
Ve ülkemizde en gelişmiş spor dalı karşılıksız sevmektir. Karşılıklı sevmeyi bir türlü beceremediğimizden dolayı az gelişmiş ülkeler seviyesinde kalırız. Halbuki batılı gelişmiş ülkelerde insanlar birbirlerini karşılıklı severler.
İsa: Poyraz abi.. Sen hiç aşık oldun mu?
Poyraz: Hayır ama bir kere omzumdan vuruldum...
İsa: Ne alaka şimdi?
Poyraz: İkisi de çok acı veren şeyler, boşver büyüyünce anlarsın...


ha bir de sağol kafa iyi ki varsın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

bol keseden savurma,acıtır!!!