19 Şubat 2014 Çarşamba

ensest nedir?

bu kelimeyle serüvenim çok küçükken başladı!
ilk hadise: bir kadın programında ağlaya ağlaya arayan ismini vermek istemeyen ve yıllarca bunu kimseye anlatamamış hiçbir zaman abi diyememiş o kadını gözyaşlarıyla dinleyen sunucu ile ilk kez duyduğum bu kelime yıllarla hayatımda yer etti.
yanlış anlaşılma olmasın, kelime tanıdık oldu. bir yerde bişiy duyduğum yahut okuduğumda aa bu ensest dedim.

ikinci hadise: çatı serisi diye bir takım kitaplar vardı. ne çok okuduk onları lisede ve ne normal geldi bize o iki kardeşin aşkı. kutsadık onları ve anladık.kadın yazarın amacı da buydu herhalde! bir yerlerde karşınıza çıkarsa okuyun ve eğer çocuğunuz okuyacaksa ondan önce okuyun da onunla kitap sonrası konuşun bence!

üçüncü hadise: yıllar geçti dağcılık kulübü toplantısından evvel kitap okuyordum odada. asosyal olduğumu oradan anlayabilirsiniz, ne okuyorsun konuşsana insanlarla!
neyse
sınıf öğretmenliği okuyan bir genç geldi o ne demek dedi
siyah kapak üzerine ilgi çekecek biçimde ensest kelimesini görünce bir de muhabbet açmak isteyince herhalde
hiç duyamamış olmasına içerledim, bu adam büyünce hep çocuklarla olacak ona anlatmalıyım dedim ama pek dinlemedi. ben de küstüm acımasız hayata ve hiçbir şeyi merak etmeyen insanlara..

dördüncü hadise: geçen gün kardeşimle izlediğim film old boy. çok efsanevi sahneleri olmasına rağmen, hakkında ne yorum yapacağımı bilemediğim o film. ne düşüneceğimmi bilemedim yahu.hala akıl tutulması yaşıyorum filme dair!

beşinci hadise: erzurum'da kız kardeşine tecavüzden yargılanan imamın duruşmada bugün söylediği iddia edilen sözler tabi ki. aman allahım dedim, gene karşı koymadı, bir tecavüzü meşrulaştırma sebebi olacak, kahretsin. hayır ikisinin rızası olsa ne düşünecektim, orasını hiç bilmiyorum. hiç sevmiyorum ben dünya bu kadar kötüyken aile bireylerinin birbirini psikolojik olarak sakatlamasını. haberlerden biri: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/42811/Kiz_kardesine_tecavuz_eden_imamdan_soke_eden_ifadeler_.html


bu da bu enteresan yazının son sözüdür ve şimdilik bu konuya dair son fikrimdir: enseste yasak sevi diyerek ona güzelleme düzmenin manası yok bence. ne o öyle sevi mevi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

bol keseden savurma,acıtır!!!