24 Aralık 2013 Salı

transfobi bir hastalıktır


http://www.mersinkadingazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=919
ayta sözeri sayesinde haberdar olduğum haber
 link bozulur belki diye metni de kopyalıyorum:


Mersin'de transfobik nefret saldırısı

Mersin'de seks işçiliği yapan bir transseksüel, merkez Yenişehir ilçesinde geçtiğimiz gün bir grubun sopalı ve döner bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırıda ağır şekilde yaralanan trans kadın ambulansla Toros Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.
BAKİ UGUZ'un haberi- Deniz isimli trans kadın, Pazartesi akşam saat 20.30 sularında evinden çıkıp Pozcu semtindeki Akbank'ın önüne geldiğinde ellerinde sopalar ve döner bıçakları olan 3 kişinin saldırısına maruz kaldı.
"Sizleri burada istemiyoruz, defolun gidin buradan" diye bağırarak transfobi kusan saldırganlar, ellerindeki sopalar ve döner bıçaklarıyla feci şekilde yaraladıkları trans kadını daha sonra yoldan geçen bir aracın önüne attılar. Saldırıda kafasına aldığı döner bıçağı darbelerinden dolayı kesikler oluşan trans kadın Deniz'in sol bacağı kırıldı.
Çevredeki vatandaşların çağırdığı ambulansla Toros Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Deniz, "Olay yerinde ben darp edilirken kimse yardım etmedi. Olayın meydana geldiği yerdeki kamera kayıtlarının incelenmesini istiyorum" dedi. Deniz'in kırılan bacağı alçıya alınırken, Toros Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi devam ediyor.


Polisin zorluk çıkardığı iddiası


Saldırıya uğrayan Deniz'e acil serviste refakat eden trans arkadaşları ise burada, polislerin kötü muamelesine maruz kaldıklarını ileri sürdüler. Translar şu iddiaları dile getirdiler: "Deniz acil servise getirildiğinde uzun süre sedyede bekletildi. Ayrıca sanki güvenlik açısından tehdit unsuruymuşuz gibi etrafımızda adeta güvenlik çemberi oluşturuldu. Görevli doktor, röntgen çekilmesi için Deniz'i Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Acil servisin önünde iki tane ambulans olmasına rağmen bize '112'yi arayın, ambulansı kendiniz çağırın' dediler."ve şimdi yazamıyorum
çünkü burada küfür etmeyeceğim
kimseye düsturum bu 
ama şunu söyleyeceğim:
inanıyorum,Allah'a inanıyorum ve
bir gün 'kullarıma bunu nasıl, ne hakla yaptınız?' diyecek size ve
hesabını veremeyeceksiniz...
ama o güne dek susmayacağım.
homofobi,transfobi bir hastalıktır ve bir an evvel tedavi edilmesi gerekir.
#yeter ulan
durdurun bu şiddetinizi ve gidip tedavi olun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

bol keseden savurma,acıtır!!!